+48 601 092 432   +48 691 102 200
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka OSOBOWE
strzalka OSOBOWE

umów się


 
imie i nazwisko:
e-mail do kontaktu:
nr tel. do kontaktu:
pojazd:
wiadomość:

PIERWSZE POJAZDY VOLVO FM LNG ZJECHAŁY DO POLSKI /30. XIBISEK-ASFALT jest pierwszą firmą w Europie Środkowo-Wschodniej, która zakupiła samochody Volvo FM zasilane gazem LNG. W ciągu zaledwie kilku miesięcy będą one stanowiły zdecydowaną większość floty tej firmy. To oznacza, że stanie się ona jednym z najbardziej innowacyjnych przedsiębiorstw w tej części kontynentu. 

 

 

Dwa pierwsze Volvo FM zasilane gazem LNG Michał Bisek, właściciel BISEK-ASFALT, już odebrał. Ale znany z innowacyjnego i odważnego podejścia do prowadzenia biznesu przedsiębiorca, nie zamierza na tym poprzestawać. Najpóźniej w marcu przyszłego roku we flocie jego firmy będzie jeździło już 20 nowych Volvo FM LNG, we wrześniu – 30.

 

- Pojazdy na LNG to nowość, dlatego wprowadzamy je stopniowo. Jednak osobiście jestem całkowicie przekonany o słuszności tego rozwiązania. Dlatego działając zgodnie z przyjętym planem, już pod koniec 2019 roku zdecydowana większość naszych pojazdów będzie zasilana gazem skroplonym – zapowiada Michał Bisek.

 

Nie jest dla niego przeszkodą nawet to, że w Polsce do tej pory powstała zaledwie jedna ogólnodostępna stacja LNG i to oddalona od jego firmy o dwie godziny drogi. Dlatego już teraz rozpoczął prace nad budową własnej stacji. Ma być gotowa w marcu. Obsłuży ona nie tylko flotę BISEK-ASFALT, ale również będą mogli z niej korzystać inni przedsiębiorcy, którzy zainwestują w ciągniki siodłowe zasilane LNG. Czy będzie ich wielu? Dzisiaj trudno przewidzieć. Sam Michał Bisek przyznaje, że pojazdy zasilane LNG są droższe od tradycyjnych i nie każdy będzie gotowy zapłacić za ich innowacyjność. Ale od razu dodaje: - Większym firmom ten wydatek i tak się bardzo opłaca. Zrobiliśmy podczas testów bardzo dokładne analizy pojazdów na LNG i okazało się, że oszczędność na paliwie przekracza nawet 35 proc. w porównaniu do diesla.

 

 

BISEK-ASFALT to firma, która produkuje masę bitumiczną i jednocześnie jest wykonawcą nawierzchni drogowych oraz innych obiektów infrastruktury technicznej. Jej pojazdy każdego dnia wykonują po trzy-cztery kursy na dystansie do 100 kilometrów w jedną stronę. Ich średnie spalanie wynosi pomiędzy 45 a 50 litrów oleju napędowego na 100 km. Dlaczego jest aż tak duże? Poruszają się po terenie górzystym, ale jednocześnie zabudowanym, gdzie co chwilę przejeżdża się przez obszary, w których kierowca musi zredukować prędkość. Wymieniając pojazdy na gazowe firma obniży koszty paliwa o kilkadziesiąt procent, a to przełoży się na jej konkurencyjność.

 

- Michał Bisek to tytan pracy, który od lat odważnie stawia na innowacje. Bardzo dużo czasu poświęca na analizy wszelkich nowych rozwiązań i realizuje nawet bardzo skomplikowane technologicznie projekty. Dzięki temu znacząco wyprzedza konkurencję – nie ma wątpliwości Roman Smykała, przedstawiciel handlowy z Volvo Trucks Poland, który od lat współpracuje z Michałem Biskiem. – Już w 2011 roku tak wyspecyfikował ultra-lekkie pojazdy Volvo FM z naczepami CARNEHL, że zgodnie z przepisami mogły one przewozić 29 ton ładunku – aż o 3 tony więcej od średniej rynkowej. Cztery lata temu pierwszy w Polsce kupił ciągnik siodłowy ECONIC zasilany gazem CNG. Ten człowiek wybiega w przyszłość i jestem przekonany, że jeszcze nie raz nas wszystkich zaskoczy – mówi Roman Smykała.

 

 

Volvo FM LNG to samochód ciężarowy przeznaczony do regionalnego i długodystansowego transportu ładunków. Nowy silnik na gaz zbudowano na podstawie dotychczasowego silnika D13, który został jeszcze bardziej unowocześniony. W rezultacie nowy silnik posiada właściwości i sprawność silnika wysokoprężnego. Volvo FM LNG ma właściwości jezdne i osiągi, jak popularne na rynku Volvo FM, ale przy tym jest bardziej ekonomiczny w eksploatacji i ma mniejsze oddziaływanie na środowisko naturalne - emisja CO2 jest niższa nawet o 20 proc. A właśnie aspekt ekologiczny jest coraz bardziej doceniany przez kolejne państwa. W Niemczech – gdzie wiele polskich firm transportowych świadczy usługi – posiadacze pojazdów ciężarowych na gaz (LNG i CNG) już od stycznia 2019 roku – przez kolejne dwa lata – będą zwolnieni z opłat drogowych. Co ważne, od stycznia 2021 roku, posiadacze pojazdów ciężarowych zasilanych gazem nadal będą uiszczali niższe opłaty drogowe.

 

- Ulgi wprowadzone w Niemczech to w zależności od przebiegu nawet 100 tys. zł oszczędności rocznie na jednym samochodzie. To oznacza, że przy dwóch latach eksploatacji, ten upust pokrywa różnicę w cenie pomiędzy pojazdem na diesla, a zasilanym gazowo. Reszta oszczędności zostaje u przedsiębiorcy – podsumowuje Michał Bisek.

 

Dowiedz się więcej...

 

Źródło: volvotrucks.pl

 

 
 


Warto również zobaczyć:UCZESTNICZYMY W PROJEKCIE AMI/06. V

AUTOSFERA uczestniczy w programie AMI dla innowacyjnych firm.

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU UE/21. X

PROGRAM REGIONALNY NARODOWA DTRATEGIA SPÓJNOŚCI

AUTOSFERA zrealizowała projekt współfinansowany ze środków EFRR.

 

POWRÓT >>

 
 

 

Volvo Trucks | Renault Trucks | Mapa strony | Prywatność | Informacja o cookies

 

 

© 2012-2018 autosfera.eu | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi Pojazdów

 

INTERESUJĄCY FAKT


#0005

Drugi oddział serwisu pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks obsługuje klientów od maja 2015 roku w nowej lokalizacji w Styrzyńcu k/Białej Podlaskiej. 

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0004

W dniu 10 kwietnia 2013 roku oficjalnie została otwarta Kantyna z której korzystać mogą zarówno klienci serwisu jak i pracownicy. Kantyna znajduje się na 1 piętrze w nowej części budynku Autosfery.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0003

Pierwszy w historii Autosfery egzemplarz nowego Volvo FH 4 generacji był obecny przez tydzień od 18.02.2013r. do 25.02.2013r.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0002

W okresie letnim klienci oczekujący na zakończenie naprawy mają możliwość skorzystania z rowerów na czas naprawy.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0001

Na czas naprawy pojazdu mamu przygotowanych wiele możliwości. W trakcie naprawy mogą Państwo smacznie i zdrowo zjeść w naszej kantynie jak również zrelaksować się w naszym specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym z TV, darmowym Wi-Fi i prysznicem.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu


zgłoś szkodę