Sfera osobowa | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu +48 609 929 073  Sfera ciężarowa | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu +48 601 092 432 Serwis 24h | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu belka
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka OSOBOWE
strzalka OSOBOWE

umów się


 
imie i nazwisko:
e-mail do kontaktu:
nr tel. do kontaktu:
pojazd:
wiadomość:

Volvo FH - preferowane przez kierowców od ćwierć wieku /31. VModel ten zmienił i nadal będzie zmieniać świat transportu drogowego. Wyjątkowe podejście, skupiające się na kierowcy i prawdziwie rewolucyjna kabina utorowały pełną sukcesów drogę Volvo FH od momentu kiedy pierwszy raz go zaprezentowano w 1993 r. Ćwierć wieku później, flagowy pojazd ciężarowy Volvo pozostaje liderem innowacyjności, zwłaszcza w obszarach przynoszących korzyści bezpośrednio kierowcom, takich jak bezpieczeństwo i komfort. Dodając do tego liczne, przełomowe rozwiązania w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego i wydajności, staje się jasne, że Volvo FH zmieniło świat transportu drogowego – i nadal będzie go zmieniać.

 

Volvo FH - preferowane przez kierowców od ćwierć wieku

 
Claes Nilsson, prezes Volvo Trucks, postrzega Volvo FH jako centralny element oferty Volvo Trucks w kontekście wizerunkowym, zapewniania rentowności klientom i oferowania kierowcom najnowocześniejszego stanowiska pracy. Wspomina, jak odważne wprowadzenie tego modelu na rynek w 1993 r. zapoczątkowało wyjątkowo udany okres dla Volvo Trucks.
 
 
– Choć dopiero zbliżaliśmy się do końca recesji, postanowiliśmy wykonać wielki skok. I okazało się to dużym sukcesem. Model FH wprowadziliśmy na rynek w najlepszym momencie, dzięki czemu, gdy do gospodarki i branży transportowej powróciła koniunktura, dysponowaliśmy najbardziej atrakcyjnym produktem – mówi Claes Nilsson.
 
 
Pierwsza generacja bazowała na nowym podwoziu, którego funkcjonalność pozwalała na oferowanie elastycznych rozwiązań dla poszczególnych zastosowań transportowych. Wszystko wprost odnosiło się do efektowności, w tym m.in. sprzyjające oszczędzaniu paliwa aerodynamika pojazdu, przełomowy układ napędowy i hamulec silnikowy VEB.
 
 
Ale wyjątkowość Volvo FH sygnalizowała przede wszystkim nowa kabina. Już w początkowej fazie projektu, Volvo Trucks zdecydowało się umieścić kierowcę w centrum swojej uwagi, zasięgając opinii ponad 1 500 przedstawicieli tej profesji. Rezultatem była nowa, bezpieczniejsza i bardziej komfortowa kabina, zapewniająca zupełnie nową jakość pracy, odpoczynku i noclegu.
 
Volvo FH - preferowane przez kierowców od ćwierć wieku
 
– Volvo Trucks od zawsze jest motorem postępu. Wprowadzenie FH na rynek było znacznie bardziej daleko idącym krokiem, niż dotychczas, rzeczywiście pokazującym determinację naszych inżynierów do stosowania nowych technologii z korzyścią dla naszych klientów i ich kierowców – podkreśla Claes Nilsson.
 
 
Determinacja ta poskutkowała aż trzema modernizacjami kabiny na przestrzeni lat 1993–2008, zaś w roku 2012 światło dzienne ujrzał całkowicie nowy model Volvo FH, którego całkowicie nowa kabina oraz zintegrowany układ klimatyzacji I-Park Cool zapewniły najwyższy możliwy poziom komfortu. Z kolei rozwiązania, takie jak Aktywny Układ Kierowniczy Volvo (2013 r.), zwiększyły łatwość i precyzję kierowania, a także bezpieczeństwo i stabilność pojazdu, zmniejszając przy tym wysiłek kierowcy i ryzyko urazów.
 
 
Volvo FH od samego początku jest prekursorem w dziedzinie bezpieczeństwa. Szczególnie w aspekcie bezpieczeństwa biernego, gdzie Volvo Trucks jako pierwsza marka samochodów ciężarowych zaoferowało poduszkę powietrzną kierowcy (1995 r.), a także wprowadziło przednią belkę przeciwnajazdową (FUPS) – już w 1996 r., czyli dziesięć lat wcześniej, zanim stała się ona wyposażeniem obowiązkowym. Postęp ten trwa do dziś, a pojazd jest wyposażany także w najnowsze aktywne systemy bezpieczeństwa. 
 
 
Drugim, obok komfortu kierowcy, głównym kryterium przy projektowaniu kabiny było bezpieczeństwo. W fazie projektowej przeprowadzono tysiące symulowanych testów zderzeniowych oraz około stu testów rzeczywistych.  Profile pochłaniające energię zderzenia oraz drzwi są wykonane ze stali dwufazowej, zaś panele poszycia zewnętrznego kabiny – z najbardziej wytrzymałej spośród wszystkich dostępnych stali. Innymi słowy, wszystkie elementy zewnętrzne i wewnętrzne Volvo FH współdziałają ze sobą, składając się na najbezpieczniejszy samochód ciężarowy w historii Volvo Trucks.
 
Volvo FH - preferowane przez kierowców od ćwierć wieku 
 
 
Volvo FH podniosło osiągi i wydajność dużych samochodów ciężarowych do nowego poziomu. Pośród wielu innowacji na szczególną uwagę zasługuje rewolucyjna skrzynia biegów I-Shift (2001 r.). Obecnie stanowi ona branżowy wzorzec i spełnia szerokie spektrum wymagań i potrzeb. Wersja dwusprzęgłowa, I-Shift Dual Clutch, szczególnie dobrze sprawdza się w transporcie regionalnym i długodystansowym, realizowanym po drogach górzystych i krętych. Każda zmiana biegu odbywa się w najodpowiedniejszym momencie, bez przerwy w przekazywaniu mocy i momentu obrotowego, co skutkuje większym komfortem kierowcy i większą prędkością średnią. Z kolei dla transportu budowlanego i ponadnormatywnego idealnie nadaje się I-Shift z biegami pełzającymi. Umożliwia ruszenie z miejsca z obciążeniem nawet 325 ton oraz jazdę z prędkością zaledwie 0,5 km/h, co ułatwia precyzyjne manewrowanie w trudnym terenie.
 
 
Skrzynia biegów I-Shift jest doskonałym przykładem na to, jak innowacje korzystne da kierowców i operatorów transportu ograniczają również oddziaływanie samochodu ciężarowego na środowisko. Troska o środowisko naturalne jest jedną z kluczowych wartości Volvo Trucks i Volvo FH z roku na rok emituje coraz mniej zanieczyszczeń i zużywa coraz mniej paliwa. Pod tym względem duża rewolucja nastąpiła w 2017 r., w związku z prowadzeniem na rynek Volvo FH LNG. Ten, napędzany silnikiem gazowym samochód ciężarowy ma takie same osiągi jak inne wersje Volvo FH i może być zasilany biogazem, którego potencjał redukcji emisji CO2 sięga 100%, lub gazem ziemnym, w przypadku którego emisja CO2 jest mniejsza o 20%, w porównaniu z olejem napędowym. Przekłada się to wprost na emisję substancji szkodliwych w trakcie użytkowania pojazdu, określaną mianem emisji „od zbiornika do koła”. 
 
 
– Wraz z FH pokonaliśmy doprawdy imponującą drogę, a przed nam wciąż wiele ekscytujących nowości. Biorąc pod uwagę nowe technologie, będziemy z pasją kontynuować tę jakże udaną podróż, razem z naszymi klientami i ich kierowcami – mówi Claes Nilsson.
 
 
Volvo FH jako jedyny model aż trzy razy został wybrany Samochodem Ciężarowym Roku – w latach 1994, 2000 i 2014 – i sprzedał się w niemal milionie egzemplarzy. Gdy w 1993 r. pojawił się na rynku, Volvo Trucks ogłosiło, że oto nadeszła przyszłość. Dwadzieścia pięć lat później firma nadal stanowczo twierdzi, że Volvo FH jest samochodem ciężarowym przyszłości.
 
 
– Jest tyle możliwości wprowadzania niesamowitych udoskonaleń. Zbadamy je wszystkie, tak aby mieć pewność, że Volvo FH pozostanie preferowanym wyborem kierowców i będzie zapewniać korzyści naszym klientom. Nie ujawniając zbyt wielu szczegółów mogę powiedzieć, że nadchodzące lata zapowiadają się jeszcze bardziej ekscytująco, niż to pierwsze ćwierćwiecze – kończy swoją wypowiedź Claes Nilsson.
 
Dowiedz się więcej...
 
Źródło: volvotrucks.pl
 
 


Warto również zobaczyć:VISTA 2017-2018 - PERFORMANCE IS EVERYTHING/18. I

VISTA WORLD CHAMPIONSHIP 2017-2018

Wyniki konkursu VISTA na półmetku eliminacji do Światowego Półfinału.

SAMOLIKWIDACJA SZKÓD KOMUNIKACYJNYCH/25. X

Skorzystaj z naszej pomocy już dzisiaj! 

 

 

POWRÓT >>

 
 

 

Volvo Trucks | Renault Trucks | Mapa strony | Prywatność | Informacja o cookies

 

 

© 2012-2018 autosfera.eu | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi Pojazdów

 

INTERESUJĄCY FAKT


#0005

Drugi oddział serwisu pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks obsługuje klientów od maja 2015 roku w nowej lokalizacji w Styrzyńcu k/Białej Podlaskiej. 

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0004

W dniu 10 kwietnia 2013 roku oficjalnie została otwarta Kantyna z której korzystać mogą zarówno klienci serwisu jak i pracownicy. Kantyna znajduje się na 1 piętrze w nowej części budynku Autosfery.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0003

Pierwszy w historii Autosfery egzemplarz nowego Volvo FH 4 generacji był obecny przez tydzień od 18.02.2013r. do 25.02.2013r.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0002

W okresie letnim klienci oczekujący na zakończenie naprawy mają możliwość skorzystania z rowerów na czas naprawy.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0001

Na czas naprawy pojazdu mamu przygotowanych wiele możliwości. W trakcie naprawy mogą Państwo smacznie i zdrowo zjeść w naszej kantynie jak również zrelaksować się w naszym specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym z TV, darmowym Wi-Fi i prysznicem.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu


zgłoś szkodę