Sfera osobowa | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu +48 609 929 073  Sfera ciężarowa | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu +48 601 092 432 Serwis 24h | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu belka
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka OSOBOWE
strzalka OSOBOWE

umów się


 
imie i nazwisko:
e-mail do kontaktu:
nr tel. do kontaktu:
pojazd:
wiadomość:

ZRÓWNOWAZONY TRANSPORT MIEJSKI: PERSPEKTYWA SZWEDZKA /08. IIIAmbasada Szwecji oraz Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji zorganizowały we Wrocławiu seminarium na temat szwedzkich doświadczeń w dziedzinie zrównoważonego transportu miejskiego. To drugie z rzędu seminarium poświęcone tej tematyce po wydarzeniu, które odbyło się w ubiegłym roku w Warszawie. Wydarzenie odbyło się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Wrocławia.

 

Zrównoważony transport miejski: perspektywa szwedzka

 

Podczas seminarium zaprezentowano szwedzkie doświadczenia w zakresie zrównoważonego transportu miejskiego z perspektywy polityki miejskiej i konkretnych rozwiązań technologicznych. Przedstawiciele miast, uczelni i firm dostarczających rozwiązania w zakresie elektromobilności, rozmawiali o tym, na ile te doświadczenia mogłyby być użyteczne dla polskich miast oraz jak wprowadzać zrównoważony transport w sposób efektywny i uwzględniający przyszły rozwój nowoczesnych technologii.

 

- Zrównoważony transport miejski to dziedzina, w której widzimy szczególnie duży potencjał dla wzajemnej wymiany doświadczeń między Polską i Szwecją. Szwecja posiada wieloletnią tradycję w planowaniu i rozwijaniu obszarów miejskich oraz ich sieci transportowych w sposób zrównoważony, co przekłada się na niski poziom zanieczyszczenia i zakorkowania szwedzkich miast. Polskę, wraz z jej rozległymi planami m.in. w obszarze elektromobilności, postrzegamy jako jednego z europejskich liderów zmiany w kierunku bardziej czystego i przyjaznego pasażerom transportu miejskiego. Cieszymy się, że dzięki wydarzeniom takim jak organizowane seminarium możemy zbliżać się do siebie jeszcze bardziej. Zawarta w 2015 roku umowa w zakresie zintensyfikowanej współpracy w dziedzinie innowacyjności, która jest jednym z filarów rozwoju nowoczesnego transportu, jest dowodem coraz bliższych relacji pomiędzy naszymi krajami – powiedział Stefan Gullgren, Ambasador Szwecji w Polsce.

 

Seminarium było także okazją do zaprezentowania raportu: „Zrównoważony transport miejski: wymiana doświadczeń między Szwecją a Polską”, opublikowanego przez Ambasadę Szwecji i Biuro Radcy Handlowego Ambasady Szwecji. Raport przedstawia doświadczenia zarówno dużych, jak i małych szwedzkich miast – Sztokholmu, Göteborga, Malmö i Växjö – oraz polskich – Rzeszowa, Inowrocławia i Szczecinka.

 

Druga część seminarium obejmowała wizytę studyjną we wrocławskiej fabryce autobusów Volvo – jedynej fabryce Volvo w Europie, w której odbywa się kompletny proces produkcji zelektryfikowanych autobusów miejskich.

 

Volvo przykłada ogromną wagę do zrównoważonego rozwoju i ma wieloletnie doświadczenie w opracowywaniu i wdrażaniu strategii związanej z elektromobilnością dla autobusów. Volvo, jako jedyny producent, już kilka lat temu zrezygnowało z produkcji autobusów miejskich o napędzie wyłącznie spalinowym – wrocławska fabryka Volvo wytwarza tylko pojazdy wykorzystujące napęd elektryczny. W 2010 roku, we wrocławskiej fabryce rozpoczęła się seryjna produkcja autobusu hybrydowego. Obecnie Volvo oferuje pełną flotę zelektryfikowanych autobusów. Gama obejmuje hybrydę Volvo 7900 Hybrid (dostępną również w wersji przegubowej), elektryczną hybrydę Volvo 7900 Electric Hybrid oraz najnowszy model – w pełni elektryczny autobus Volvo 7900 Electric. Dzięki swojej wszechstronnej gamie zelektryfikowanych autobusów Volvo jest liderem w dążeniu do osiągnięcia czystszego, bardziej cichego oraz energooszczędnego transportu publicznego.

 

- Elektromobilność jest dla Volvo kompleksowym zjawiskiem obejmującym rozwój technologiczny, polityki publiczne, nowe modele biznesowe, tworzenie innowacji, nowe zwyczaje pasażerów, a także nowe powiązania między różnymi sektorami gospodarki. Jednymi z najważniejszych wyzwań, przed jakimi stają współczesne miasta są ograniczenie poziomu zanieczyszczenia powietrza i hałasu oraz ich odkorkowanie. Uważamy, że rozwój elektromobilności w obszarze transportu zbiorowego przyniesie najwięcej korzyści dla miast – powiedział biorący udział w dyskusji panelowej Marek Gawroński, Wiceprezes ds. Relacji Publicznych i Rządowych Volvo Polska.

 

Coraz większa liczba miast postrzega zelektryfikowany transport autobusowy jako efektywne kosztowo rozwiązanie, poprawiające zarówno jakość powietrza w mieście dzięki znacznie niższemu poziomowi emisji, jak i komfort pasażerów i przechodniów dzięki redukcji poziomu generowanego hałasu. Rozwiązanie Volvo uatrakcyjnia podróż oraz ulepsza środowisko bez konieczności inwestowania dużych zasobów w nową infrastrukturę.

 

Zelektryfikowane autobusy Volvo z Wrocławia stanowią część transportu zbiorowego w wielu miastach, m.in. w Szwecji, Danii, Norwegii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Niemczech, Szwajcarii, Hiszpanii, Luksemburgu, Austrii, Holandii i innych. Do tej pory Volvo dostarczyło operatorom transportu publicznego na całym świecie ponad 3,8 tys. zelektryfikowanych autobusów.

 

W Polsce autobusy hybrydowe Volvo jeżdżą we Wrocławiu, Inowrocławiu, Tarnowskich Górach i Warszawie, a w ostatnich miesiącach największą jak dotąd flotę 35 autobusów odebrał PKM Sosnowiec. W grudniu 2017 hybrydowe autobusy Volvo zostały zamówione przez MZK Jelenia Góra, a na początku 2018 roku oferta na hybrydy Volvo została wybrana przez Kraków, Białystok i Krosno. Ponadto, w ubiegłym tygodniu Volvo wygrało przetarg na dostawę 16 zelektryfikowanych autobusów miejskich do Inowrocławia: ośmiu całkowicie elektrycznych i ośmiu elektryczno-hybrydowych (typu plug-in). Oba typy autobusów dla Inowrocławia zostaną w całości wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

 

Źródło: volvogroup.pl

 

Dowiedz się więcej...


Warto również zobaczyć:RENAULT TRUCK RTEC/03. XII

RENAULT TRUCKS RTEC 2019THE RACE IS ON!

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU UE/21. X

PROGRAM REGIONALNY NARODOWA DTRATEGIA SPÓJNOŚCI

AUTOSFERA zrealizowała projekt współfinansowany ze środków EFRR.

 

POWRÓT >>

 
 

 

Volvo Trucks | Renault Trucks | Mapa strony | Prywatność | Informacja o cookies

 

 

© 2012-2018 autosfera.eu | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi Pojazdów

 

INTERESUJĄCY FAKT


#0005

Drugi oddział serwisu pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks obsługuje klientów od maja 2015 roku w nowej lokalizacji w Styrzyńcu k/Białej Podlaskiej. 

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0004

W dniu 10 kwietnia 2013 roku oficjalnie została otwarta Kantyna z której korzystać mogą zarówno klienci serwisu jak i pracownicy. Kantyna znajduje się na 1 piętrze w nowej części budynku Autosfery.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0003

Pierwszy w historii Autosfery egzemplarz nowego Volvo FH 4 generacji był obecny przez tydzień od 18.02.2013r. do 25.02.2013r.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0002

W okresie letnim klienci oczekujący na zakończenie naprawy mają możliwość skorzystania z rowerów na czas naprawy.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0001

Na czas naprawy pojazdu mamu przygotowanych wiele możliwości. W trakcie naprawy mogą Państwo smacznie i zdrowo zjeść w naszej kantynie jak również zrelaksować się w naszym specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym z TV, darmowym Wi-Fi i prysznicem.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu


zgłoś szkodę