Sfera osobowa | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu +48 609 929 073  Sfera ciężarowa | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu +48 601 092 432 Serwis 24h | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi | autosfera.eu belka
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka OSOBOWE
strzalka OSOBOWE

umów się


 
imie i nazwisko:
e-mail do kontaktu:
nr tel. do kontaktu:
pojazd:
wiadomość:

VOLVO TRUCKS DRIVER CHALLENGE 2018 /06. III7 marca powraca dobrze znany kierowcom konkurs The Drivers’ Fuel Challenge, ale tym razem pod nazwą Volvo Trucks Driver Challenge. W tej edycji wyzwaniem dla kierowców będzie bowiem nie tylko jazda oszczędna, ale także bezpieczna i efektywna.

 

Volvo Trucks Driver Challenge 2018

 

Konkurs, zapoczątkowany w 2011 r. przez Volvo Trucks, od początku cieszył się olbrzymią popularnością, a do eliminacji z 2016 roku, w Polsce, zarejestrowało się blisko 1 000 zawodowych kierowców.

 

- Z roku na rok, obserwujemy coraz większe zainteresowanie konkursem, co pokazuje, jak dużą wagę przedsiębiorstwa przywiązują do kwestii zużycia paliwa. Nie jest to zaskakujące, ponieważ koszty paliwa stanowią jedną trzecią całkowitych kosztów firmy transportowej. Z badań Volvo wynika jednak, że dobry kierowca może zmniejszyć zużycie paliwa nawet o 10 procent - mówi Wilhelm Rożewski z Volvo Trucks Polska.

 

Dlatego celem tegorocznej edycji konkursu Volvo Trucks będzie, jak w poprzednich latach, promowanie ekonomicznego stylu jazdy wśród kierowców samochodów ciężarowych i ekonomiki paliwowej. Jednak w tym roku Volvo Trucks chce promować kierowców, którzy nie tylko potrafią wykazać się oszczędną jazdą, ale też znają przepisy drogowe oraz wiedzą, jak jeździć bezpiecznie i efektywnie. Stąd zmiana nazwy konkursu na Volvo Trucks Driver Challenge.

 

Tegoroczna edycja rozpocznie się więc testem teoretycznym, który będzie dostępny na stronie www.volvochallenge.pl Trzydzieści pytań testowych ma dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego, racjonalnej jazdy oraz produktów i usług Volvo Trucks. Kierowcy, którzy wykażą się największą wiedzą, zakwalifikują się do drugiej części konkursu.

 

W części praktycznej Volvo Trucks Driver Challenge zawodnicy będą musieli wykazać się precyzją jazdy i umiejętnościami technicznymi, tak potrzebnymi kierowcy, gdy porusza się w realnych warunkach, w tym po coraz bardziej zatłoczonych drogach. I to wszystko przy wykorzystaniu jak najmniejszej ilości paliwa. Aby to udowodnić, zawodnicy najpierw będą musieli przejechać po wyznaczonej trasie w jak najkrótszym czasie, zużywając jednocześnie jak najmniej paliwa. Jazdy odbędą się w kwietniu 2018 roku, a do wyboru będzie siedem różnych lokalizacji w całej Polsce.

 

Natomiast pierwszą finałową konkurencją będzie przejazd drogami publicznymi z wybranego miasta na Tor Jastrząb. Drugim etapem konkurencji finałowej będzie test sprawnościowy, podczas którego kierowcy wykonają szereg manewrów, w tym przejazd tyłem przez górę czy slalom.

 

Kierowca, który zdobędzie najwięcej punktów w obydwu częściach, zostanie zwycięzcą polskiej edycji Volvo Trucks Driver Challenge i zostanie zakwalifikowany do finału światowego, który odbędzie się we wrześniu 2018 r., w rodzinnym mieście Volvo w Goeteborgu, w Szwecji. Ponadto zwycięzca edycji polskiej otrzyma bon wakacyjny o wartości 20 tys. zł - za drugie i trzecie miejsce zostanie przyznany kolejno tablet Apple'a i iPhone.

 

Zawody będą otwarte dla wszystkich kierowców zawodowych, posiadających prawo jazdy kategorii C+E, niezależnie od marki samochodu ciężarowego i wieku uczestnika.

 

Więcej informacji dotyczących Volvo Trucks Driver Challenge, w tym regulamin konkursu, zostaną wkrótce opublikowane na stronie: www.volvotrucks.pl

 

Rejestracja do konkursu i runda teoretyczna ruszają 7 marca 2018 roku.

 

Źródło: volvotrucks.pl

 

Dowiedz się więcej...


Warto również zobaczyć:RENAULT TRUCK RTEC/03. XII

RENAULT TRUCKS RTEC 2019THE RACE IS ON!

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU UE/21. X

PROGRAM REGIONALNY NARODOWA DTRATEGIA SPÓJNOŚCI

AUTOSFERA zrealizowała projekt współfinansowany ze środków EFRR.

 

POWRÓT >>

 
 

 

Volvo Trucks | Renault Trucks | Mapa strony | Prywatność | Informacja o cookies

 

 

© 2012-2018 autosfera.eu | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi Pojazdów

 

INTERESUJĄCY FAKT


#0005

Drugi oddział serwisu pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks obsługuje klientów od maja 2015 roku w nowej lokalizacji w Styrzyńcu k/Białej Podlaskiej. 

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0004

W dniu 10 kwietnia 2013 roku oficjalnie została otwarta Kantyna z której korzystać mogą zarówno klienci serwisu jak i pracownicy. Kantyna znajduje się na 1 piętrze w nowej części budynku Autosfery.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0003

Pierwszy w historii Autosfery egzemplarz nowego Volvo FH 4 generacji był obecny przez tydzień od 18.02.2013r. do 25.02.2013r.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0002

W okresie letnim klienci oczekujący na zakończenie naprawy mają możliwość skorzystania z rowerów na czas naprawy.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0001

Na czas naprawy pojazdu mamu przygotowanych wiele możliwości. W trakcie naprawy mogą Państwo smacznie i zdrowo zjeść w naszej kantynie jak również zrelaksować się w naszym specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym z TV, darmowym Wi-Fi i prysznicem.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu


zgłoś szkodę