+48 601 092 432   +48 691 102 200
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka CIĘŻAROWE
strzalka OSOBOWE
strzalka OSOBOWE

umów się


 
imie i nazwisko:
e-mail do kontaktu:
nr tel. do kontaktu:
pojazd:
wiadomość:

PIONIERSKIE PRACE VOLVO TRUCKS W DZIEDZINIE AUTOMATYZACJI /25. II 

Ciągły postęp w automatyzacji pojazdów otwiera przed branżą transportową i społeczeństwem ekscytujące możliwości. Volvo Trucks zaś od ponad dwóch dekad stoi na czele tej ewolucji. Najnowszy, dwuczęściowy film przedstawia pogląd Volvo Trucks na to, jak w nadchodzących latach automatyzacja zmieni nasz tryb życia i sposób pracy.

 

Od pokoleń inspirują i intrygują nas technologie przyszłości i możliwości, jakie ze sobą niosą. Dziś postęp techniczny dokonuje się w tempie szybszym, niż kiedykolwiek. Roboty opanowują branże usługowe. Samochody samodzielnie jeżdżą. Powstaje wrażenie przyszłości odhumanizowanej i ukierunkowanej na użyteczność. Tymczasem automatyzacja już teraz odgrywa ogromną rolą w naszym życiu, zaś dla Volvo Trucks, człowiek zawsze był i pozostanie w centrum myślenia perspektywicznego. Mimo że obecnie technologia wkracza w fazę, w której wydaje się, że nowe, radykalne koncepcje są już na wyciągnięcie ręki, Volvo Trucks nieustannie skupia się na opracowywaniu praktycznych rozwiązań, dzięki którym życie kierowców, klientów i innych użytkowników dróg staje się łatwiejsze i bezpieczniejsze.

 

Wyprodukowane przez Volvo Trucks filmy zatytułowane: „Automation - the Big Change" i „Automation - Driving into the Future" zajmują się współcześnie gorącymi tematami dotyczącymi przyszłości technologii samochodów ciężarowych. Ten dwuczęściowy obraz pokazuje życie i pracę dwóch czołowych postaci w Volvo Trucks: Sasko Cukleva i Ann-Sofi Karlsson. Występują w nim również: kierowca Lukas Strohmeier z Austrii oraz Rohini Teather z Londynu - typowa reprezentantka osób dojeżdżających do pracy. Film pokazuje wizję i cel działań Volvo Trucks w zakresie automatyzacji oraz nadzieje i obawy tych, których codzienne życie znajdzie się pod jej wpływem.

 

 

Sasko Cuklev, dyrektor ds. rozwiązań autonomicznych, ma jasną wizję i otwarcie mówi o możliwościach, jakie dostrzega na najbliższą przyszłość. - Niewątpliwie kiedyś na drogach pojawią się autonomiczne samochody ciężarowe Volvo, stając się elementem naszej rzeczywistości. To, kiedy dokładnie to nastąpi, zależy od wielu czynników, takich jak np. przepisy ruchu drogowego, stan infrastruktury drogowej i, oczywiście, normy bezpieczeństwa - kontynuuje Cuklev.

 

Mimo że jednym z obszarów naszych prac rozwojowych jest pełna automatyzacja pojazdów, obecnie koncentrujemy się na stopniowym wprowadzaniu systemów zautomatyzowanych, których zadaniem jest wsparcie kierowców, tak aby mogli pracować bezpieczniej, wydajniej i wygodniej. - Celem automatyzacji nie jest likwidacja miejsc pracy - podkreśla Ann-Sofi Karlsson, dyrektor ds. czynników ludzkich w automatyzacji. - W przyszłości wciąż będzie duże zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kierowców. Wraz ze wzrostem wymiany handlowej i światowej populacji rosnąć będzie liczba operacji transportowych. Automatyzacja ma za zadanie je usprawnić.

 

 

Poza perspektywą ogólną, w swoich pracach nad automatyzacją Volvo Trucks skupia się także na ułatwieniach w codziennym życiu kierowcy, np. takiego jak Lukas Strohmeier. To kierowca zawodowy, który jeździ cysterną po południowej Austrii i który często musi zabierać ładunek ze ścisłego, zatłoczonego centrum Grazu. - Bardzo trudno jest prowadzić duży pojazd w intensywnym ruchu drogowym. Trzeba mieć oczy dookoła głowy. Przydałaby się ich dodatkowa setka.


Jako że ludzie są ciągle tak samo bezbronni, a intensywność ruchu drogowego ciągle wzrasta, ostatnio większość uwagi zespołów zajmujących się automatyzacją w Volvo Trucks jest poświęcona bezpieczeństwu. Ale kluczowe projekty pilotażowe w tej dziedzinie: w górnictwie, sektorze komunalnym i uprawie trzciny cukrowej, pokazały, że automatyzacja nie tylko poprawia bezpieczeństwo, ale także znacznie zwiększa wydajność pracy. Z kolei łączenie samochodów ciężarowych na autostradach w kolumny pozwala zmniejszyć zużycie paliwa i emisję CO2.

 

 

Poprzez włączanie klientów w toczący się dialog i badania nad tego rodzaju osiągnięciami technicznymi, Volvo Trucks chce skupiać się na człowieku. Automatyzacja będzie rozwijana tak, by była korzystna dla klientów, kierowców i całego społeczeństwa.

 

Dowiedz się więcej...

 

Źródło: volvotrucks.pl


Warto również zobaczyć:RENAULT TRUCK RTEC/03. XII

RENAULT TRUCKS RTEC 2019THE RACE IS ON!

ZAKOŃCZENIE PROJEKTU UE/21. X

PROGRAM REGIONALNY NARODOWA DTRATEGIA SPÓJNOŚCI

AUTOSFERA zrealizowała projekt współfinansowany ze środków EFRR.

 

POWRÓT >>

 
 

 

Volvo Trucks | Renault Trucks | Mapa strony | Prywatność | Informacja o cookies

 

 

© 2012-2018 autosfera.eu | Autosfera - Kultura Pełnej Obsługi Pojazdów

 

INTERESUJĄCY FAKT


#0005

Drugi oddział serwisu pojazdów ciężarowych Volvo Trucks i Renault Trucks obsługuje klientów od maja 2015 roku w nowej lokalizacji w Styrzyńcu k/Białej Podlaskiej. 

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0004

W dniu 10 kwietnia 2013 roku oficjalnie została otwarta Kantyna z której korzystać mogą zarówno klienci serwisu jak i pracownicy. Kantyna znajduje się na 1 piętrze w nowej części budynku Autosfery.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0003

Pierwszy w historii Autosfery egzemplarz nowego Volvo FH 4 generacji był obecny przez tydzień od 18.02.2013r. do 25.02.2013r.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0002

W okresie letnim klienci oczekujący na zakończenie naprawy mają możliwość skorzystania z rowerów na czas naprawy.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu

#0001

Na czas naprawy pojazdu mamu przygotowanych wiele możliwości. W trakcie naprawy mogą Państwo smacznie i zdrowo zjeść w naszej kantynie jak również zrelaksować się w naszym specjalnie przygotowanym pokoju wypoczynkowym z TV, darmowym Wi-Fi i prysznicem.

 

AUTOSFERA  |  KULTURA PEŁNEJ OBSŁUGI

autosfera.eu


zgłoś szkodę